A A A

Zaproszenia-spotkania

W ramach tegorocznych obchodów „Dni Brodnicy” Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na wystawę „100 lat Ziemi Michałowskiej”. Podczas ekspozycji będzie można obejrzeć archiwalne okładki gazet, oraz to jak wyglądało i zmieniało się czasopismo w kolejnych latach, dawne ogłoszenia, komunikaty urzędowe, rozkłady jazdy, a także o czym pisano w minionych czasach. Zachęcamy do obejrzenia wystawy w dniach od 16 czerwca do 15 września w holu w godzinach pracy biblioteki. Wstęp wolny.

 

23 maja o godz 17.30 w Pałacu Anny Wazówny odbędzie się spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie” – „Szlakiem wysp śródziemnomorskich – Kos, Malta, Majorka, Korsyka”. Tym razem brodnicka biblioteka gościć będzie Przemysława Gołembowskiego – podróżnika, krótkofalowca, żeglarza i karawaningowca. Spędził on 18 lat w podróży i zwiedził 99 krajów. Owocem tych wypraw jest książka „Z radiem przez świat”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

23 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”. O swoich wędrówkach po Kaukazie i Zakaukaziu (dokładnie po Gruzji i Armenii) opowie dr Jadwiga Lewandowska archeolog - kustosz w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Na spotkanie zatytułowane „W cieniu Kaukazu” biblioteka zaprasza do Pałacu Anny Wazówny (Sala Bankietowa, czwartek) na godzinę 17.30. Wstęp wolny.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim. Temat spotkania to ”Pasja zamiast nałogów- chyba, że nałóg namiętnego czytania”.

Spotkanie autorskie odbywa się w ramach realizacji form edukacji profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania agresji oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Brodnicy.

 

22 września (czwartek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z cyklu: Brodnickie Promocje z autorem książki „Schronienia. Biwaki improwizowane noclegi” Bartkiem Guentzlem. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Pascal.

Bartek Guentzel jest brodniczaninem, przyrodniczym samoukiem. Skończył Szkołę trenerów edukacji przyrodniczej. Prowadzi i jest autorem oraz współautorem wielu projektów edukacyjnych takich jak: Wyprawy Małych Traperów, Zielony Krąg, Ściółka Niedzielna Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej, Recyklersi, Dzikie Baby, czy Ekspedycja Rodzinna, które spaja pod szyldem Droga do Lasu.

W książce opisuje swoje doświadczenia w budowie schronienia w plenerze z wykorzystaniem prostych narzędzi. Udziela wskazówek i porad dotyczących biwakowania, wyboru sprzętu oraz jak się zachować w świecie przyrody. To tylko część z zagadnień, które znajdziecie w jego publikacji.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30, na Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Wstęp wolny.

 

28 czerwca 2022 odbyło się niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z malarką Marią Samborską , pod hasłem: "Anna Wazówna I jej najnowszy wizerunek ". Pani Maria Samborska zdradziła kulisy i proces tworzenia obrazu przedstawiającego Annę Wazówną. Spotkaniu towarzyszyła dyskusja o różnych wizerunkach Anny Wazówny i historii losów obrazów z jej podobizną. 

2 czerwca w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny o godz. 17.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Grążawskim promujące książkę „Brodnica od marca do 8 września 1939”.

W ramach Tygodnia Bibliotek 11 maja w środę gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy była niezwykle popularna pisarka dla dzieci i młodzieży - Agnieszka Frączek. Autorka licznych publikacji dla dzieci wykłada na Uniwersytecie Warszawskim wiedzę o języku oraz jest Ambasadorem Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Szanowni czytelnicy! 

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, najbliższa impreza tj. "Przeszłość pogranicza" zostaje przełożona na inny termin.