A A A

23 marca Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu „Podróże dalekie i bliskie”. O swoich wędrówkach po Kaukazie i Zakaukaziu (dokładnie po Gruzji i Armenii) opowie dr Jadwiga Lewandowska archeolog - kustosz w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Na spotkanie zatytułowane „W cieniu Kaukazu” biblioteka zaprasza do Pałacu Anny Wazówny (Sala Bankietowa, czwartek) na godzinę 17.30. Wstęp wolny.

Ferie 2023 w Bibliotece

 

 

Jak co roku w ferie Biblioteka przygotowała dla dzieci moc atrakcji. Tym razem dwa tygodnie upłyną pod hasłem Zmaluj coś z nami. Dla dzieci i młodzieży czekają wyjątkowe wydarzenia- warsztaty, spotkania, gry i zabawy profilaktyczne. Uczestnicy zmierzą się z zagadkami, poćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zwinność i zdolności manualne.

 

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w MiPBP do 30.01.2023 r., ul. Zamkowa 1,nr. tel. 56 498 22 47, ilość miejsc ograniczona.


Zadanie dofinansowane przez

Urząd Miejski w Brodnicy

z Gminnego Programu Profilaktyki

i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024

 

Od 12 grudnia Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na wystawę prac Anny Doroty Ćwiklińskiej „Mozaiki z kryształków”. Diamentowa mozaika to nowy kierunek w rękodziele artystycznym. Praca polega na wyklejaniu obrazu przy użyciu małych, kolorowych kryształków imitujących diamenty. Wystawę będzie można obejrzeć do 15 stycznia 2023 w holu Pałacu Anny Wazówny w godzinach pracy biblioteki.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza dzieci na: VII Kolację z Anną Wazówną.
W programie: „Zioła wczoraj i dziś”- spotkanie z zielarką Małgorzatą Sokołowską (MARGOTerapia), papieroplastyka przestrzenna - Anioły, rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu „Wędrówki po kartach książek”, „Pejzaże zimowe” (kolorowanki) polskiej malarki Małgorzaty Iwanowskiej - Ludwińskiej, tradycyjne parzenie ziołowej herbaty oraz poczęstunek dla uczestników zajęć.
Kolacja odbędzie się: 9 grudnia (piątek), od godz. 18.30 do 20.00 w Pałacu Anny Wazówny. Zapisy do 6 grudnia w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży MiPBP w Brodnicy, ul. Zamkowa 1, lub tel. 564982247, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.
 

W ramach XXXI Dni Kultury Chrześcijańskiej Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z Wojciechem Kalinowskim, trenerem judo, instruktorem karate, miłośnikiem historii i kultury Japonii.

Podczas prelekcji zatytułowanej „HAPPI KURISUMASU”, czyli Boże Narodzenie w Japonii Wojciech Kalinowski opowie i pokaże, jak wyglądają święta w tym kraju. Będzie ciekawie i trochę do śmiechu.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada (czwartek) na Sali Bankietowej Pałacu Anny Wazówny o godz. 17.30. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim. Temat spotkania to ”Pasja zamiast nałogów- chyba, że nałóg namiętnego czytania”.

Spotkanie autorskie odbywa się w ramach realizacji form edukacji profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania agresji oraz przeciwdziałania patologiom społecznym.

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Brodnicy.

8 listopada (wtorek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza na spotkanie z cyklu: „Książka i Wiedza” z profesorem Kazimierzem Grążawskim. "Życie codzienne miast zakonu krzyżackiego w Prusach" to tytuł najnowszej książki autora. Tym razem archeolog, historyk i badacz pogranicza słowiańsko - pruskiego odkrywa przed czytelnikiem fakty związane z państwem zakonnym toczące się w czasie pokoju, choć w książce nie brak też akcentów militarnych. W publikacji odkrywamy genezę i rozwój przestrzenny miast, poznajemy prawo publiczne i sądownictwo miejskie, śledzimy rozwój handlu i rzemiosła. Sporo uwagi poświęcono życiu religijnemu, obyczajom, kulturze, dziedziczeniu, edukacji, zabawie higienie i lecznictwu. Pozycja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie. Spotkanie odbędzie się na Sali Bankietowej Pałacu Anny Wazówny, godz.17.30. Wstęp wolny.

Czytelniku !

Zapraszamy Cię do udziału w badaniu na temat naszej biblioteki. Znajdź 10-15 minut i wyraź swoje zdanie na temat wpływu biblioteki na różne obszary życia. Aby rozpocząć ankietę, kliknij w link:

https://forms.gle/kwf9vJZsEJCbXy8c8

Biorąc udział w badaniu pomagasz nie tylko naszej bibliotece , ale i wszystkim w Polsce- to bardzo ważny ogólnokrajowy projekt.

Do dzieła.

 

 
 
 

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza dzieci i młodzież 25.10.2022 r. o godz. 13.15 do Pałacu Anny Wazówny na spektakl profilaktyczny pt.:Zaciśnięte pięści” prezentowany przez Teatr Edukacji i Profilaktyki “MASKA” z Krakowa.

To pouczająca opowieść o emocjach. Stres, niepokój i lęk przed jutrem towarzyszą nam na co dzień. Jednak nie zawsze potrafimy poradzić sobie z trudnościami, które napotykamy na naszej drodze. Nieważne, w jakim jesteśmy wieku. Spektakl w prosty sposób pokazuje działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata. Często agresja młodych ludzi ma podłoże w przemocy, której doświadczają w rodzinnym domu. Nie zawsze można skutecznie obronić się przed przeciwnościami losu, można natomiast dzielnie stawić im czoła.

Wydarzenie odbywa się poprzez realizację form edukacji profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania agresji oraz przeciwdziałania patologiom społecznym wpisujących się w Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Brodnicy na lata 2022/2024.

Projekt finansowany przez Urząd Miejski w Brodnicy.

Zapisy na spektakl w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży w MiPBP do 24.10.2022 r.

ul. Zamkowa 1, nr. tel. 56 498 22 47, wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.