Bibliotekarz poleca

Szanowni Czytelnicy! W tym dziale będziemy prezentowali książki, które naszym zdaniem są warte przeczytania. Zachęcamy do czytania naszych recenzji. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

A A A

Któż z nas nie słyszał o awarii jednego z reaktorów czarnobylskiej elektrowni.
Powieść Wojciecha Wiktorowskiego ,,Upiory Czarnobyla”została osadzona w tamtejszych realiach. Do Polski napływają informację o stopniu skażenia promieniotwórczego, które są znacznie obniżane na prośbę ówczesnych władz. Jeden z profesorów odkrywa całą tę farsę i sporządza własny raport, ukazujący faktyczny stopień zanieczyszczeń. Niedługo potem zostaje znaleziony martwy u stóp 12-piętrowego wieżowca. Wszystko wskazuje na samobójstwo ale czy na pewno....
Prywatne śledztwo prowadzi dziennikarz telewizyjny, który wkrótce przekona się, że nie ma do czynienia ze zwykłą sprawą kryminalną.

 

Doskonała para: on- przystojny prawnik, obrońca uciśnionych kobiet ona- czarująca młoda kobieta, to bohaterowie książki B.A. Paris „Za zamkniętymi drzwiami”. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ich życie to sielanka. Ciągłe wyjazdy do Tajlandii, luksusowe hotele i piękna willa, jednak to tylko zwykły kamuflaż. Każdego dnia Grace zmaga się z koszmarną rzeczywistością jaką zgotował jej mąż psychopata. Jesteś ciekawy co się dzieje za zamkniętymi drzwiami tego pięknego domu ? Przeczytaj !

 

„Kroniki z życia ptaków i ludzi” Aidy Amer to poruszająca opowieść o losach dwóch rodzin Sztulmowskih z Podlasia i Stuhlmalerów z Prus Wschodnich, którzy tak naprawdę nigdy się nie spotkali, ale ich losy splatały się ze sobą na tle wielkich wydarzeń historycznych. Jest to również opowieść o ziemi, która była świadkiem wielu niesprawiedliwości, okrucieństwa, męstwa i odwagi. W książce są też poruszane losy zwierząt, które żyją boku swych właścicieli. Są ich kompanami w szarej rzeczywistości cierpią razem biedę i najazdy wroga, a nawet wyruszają na wspólną tułaczkę w poszukiwaniu nowego domu.