Bibliotekarz poleca

Szanowni Czytelnicy! W tym dziale będziemy prezentowali książki, które naszym zdaniem są warte przeczytania. Zachęcamy do czytania naszych recenzji. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

A A A

Czy w dzisiejszych czasach przyjaźń jest możliwa ? Oczywiście, że tak ! Potwierdzeniem jest na to powieść Liliany Fabisińskiej pt. „Z jednej gliny”.

Jej bohaterkami są cztery kobiety. Każda z nich boryka się z problemami.  Marta stara się o dziecko, Lena szuka odpowiedniego partnera życiowego, Gośka wraz z córeczką planują wyjazd do Francji. Aby uciec od swoich trosk zapisują się na zajęcia z ceramiki, które prowadzi Nora matka pięciorga dzieci, która w tajemniczych okolicznościach utraciła męża. Pierwsze spotkanie nie należy do zbyt udanych. Jednak z czasem panie przekonują się, że w jedności siła i że wszystko można pokonać gdy ma się wsparcie i pomoc życzliwych ludzi.A teraz przenieśmy się w świat wojny. Pomoże nam w tym przepiękna powieść „Drzewo migdałowe”, której autorką jest Michelle Cohen Corasanti.
Dwunastoletni Ahmed zostaje okrutnie doświadczony przez życie Jego mała siostrzyczka ginie na polu minowym, ojciec z jego winy trafia do więzienia a wojsko konfiskuje ich dom. Młody Palestyńczyk musi sam zadbać o swoją rodzinę. Pomimo ciężkiej codziennej pracy nie potrafi zrezygnować ze swoich marzeń. Czy to mu się uda ? Czy zdoła pokonać nienawiść do własnego kraju ? Jest to powieść o rodzinie, miłości i odpowiedzialności. Jej główny bohater jest dowodem na to, że pomimo wielu przeciwności losu można zachować swoją godność i dojść  do upragnionego celu.Lubicie bestialskie zbrodnie i skomplikowane śledztwa ? Jeśli tak to sięgnijcie po książkę Stephena Kinga „Outsider” .
W parku znaleziono zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Wszystkie poszlaki wskazują na to, że zabójcą jest  Terry Maitland, trener szkolnej drużyny, nauczyciel angielskiego, przykładny mąż i ojciec. Detektyw Ralph ma przed sobą trudne zadanie, gdyż w toku śledztwa zaczynają wychodzić nowe, przerażające fakty. Kto tak naprawdę zabił ? Czy miły nauczyciel ma swoje drugie oblicze ? Bierzcie książkę do ręki i czytajcie.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody sięgnij po „Wielka księgę tropicieli” Adama Wajraka. Autor odkrywa w niej cuda otaczającego nas świata W sposób bardzo  przystępny pokazuje bogactwo  lasów, gór, łąk i wód. Każda kolejna strona odkrywa przed nami tajemnice natury.  Przepiękne fotografie podkreślają piękno polskiej przyrody. Myślę, że książka jest doskonałą lekturą dla całej rodziny.