Bibliotekarz poleca

Szanowni Czytelnicy! W tym dziale będziemy prezentowali książki, które naszym zdaniem są warte przeczytania. Zachęcamy do czytania naszych recenzji. Mamy nadzieję, że wśród prezentowanych pozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

A A A

 Nadeszła wiosna, więc pora się przebudzić z zimowego snu i zabrać się za czytanie.

Mamy piękne, słoneczne dni więc ruszamy do biblioteki po książeczki i czytamy na balkonie, działce, a  nawet na ławeczce w parku. Jeśli chcecie zgłębić swoją wiedzę na temat tego świętego Franciszka to przeczytajcie „Biedaczynę z Asyżu”  Nikosa Kazantzakisa. Jest  to zbeletryzowana biografia tego świętego
Narratorem powieści jest brat Leon, który wiernie służył Franciszkowi w jego życiowej drodze. Opowiada o trudach, cierpieniach, wyrzeczeniach i cudach jakich doświadczył podczas przebywania ze świętym. Wspomina też miłe chwile pełne radości i śpiewu.
Historia ta początkowo była spisywana na skórach  zwierzęcych, kawałkach kory, strzępkach papieru. Brat Leon starał się skrzętnie notować  słowa i czyny świętego Franciszka.
Teraz przenieśmy się w lata trzydzieste XX wieku. W tym oto czasie rozpoczyna się akcja powieści Marii Duenes „Krawcowa z Madrytu”. W przededniu wojny domowej młodziutka  i utalentowana  krawcowa Sira ucieka z ukochanym do Maroka. Tam jednak czar miłości pryska i kochanek okazuje się oszustem i zostawia ją bez środków do życia. Sama w obcym kraju, z wyrokiem na karku musi walczyć o przetrwanie.
W powieści mamy miłość i zdradę, świat wielkiej mody i polityki. Nie brakuje też szpiegów i zdrajców. A w to wszystko jest uwikłana tytułowa krawcowa z Madrytu. Jeśli chcecie się dowiedzieć jak potoczyły się jej losy sięgnijcie po lekturę. A teraz pora na dawkę dobrego humoru. Zapewni wam go „Tajemnica sosnowego dworku” Małgorzaty J Kursy.
 Katarzyna Rawska to młoda i wrażliwa ekonomistka, która jak to w życiu bywa traci pracę w banku. Dzięki swojej przyjaciółce obejmuje pracę w fundacji, w której wcześniej była wolontariuszką. Tym razem ma nadzorować pracę remontowe starego dworku. Z entuzjazmem rzuca się w wir pracy, jednak nie wszystko idzie jak z płatka. W miarę upływu czasu zaczynają się dziać różne dziwne rzeczy. Czy dworek jest faktycznie opustoszały, a może ktoś w nim mieszka ? Jaką skrywa w sobie tajemnice ? Jak  z tym wszystkim upora się Katarzyna ?
Jeśli jesteście ciekawi zachęcam do czytania. Gwarantuję, że się będziecie dobrze bawić.
Źródła:
lubimyczytac.pl Ewa Wałdowska