A A A

Od 21 września w mini galerii 12 sztalug prowadzonej przez brodnicką bibliotekę można oglądać nową wystawę fotograficzną.

Ekspozycja pt. „I inne wiersze Mirosława R. Kanieckiego w kadrach Marcina Jadzińskiego” stanowi artystyczne uzupełnienie tomu wierszy brodnickiego twórcy aforyzmów, który tym razem debiutuje osobnym zbiorem wierszy. Na wystawie zaprezentowano 22 czarno - białe fotografie w formacie a4. Mniej lub bardziej nawiązują one do treści wierszy Mirosława Kanieckiego. Można na nich obejrzeć tematy związane z koleją, przyrodą, obrazem życia miast (Brodnicy i Torunia), zabytkowymi obiektami i tym czego nie dostrzegamy żyjąc w pośpiechu, a co uchwyci subtelne, wyczulone na niecodzienność oko fotografika. Tomik „I inne wiersze” warto czytać oglądając zaprezentowane zdjęcia.

Wystawa jest dostępna w holu w godzinach pracy biblioteki do 6 października.