A A A

Zaproszenia-spotkania

 

22 września (czwartek) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z cyklu: Brodnickie Promocje z autorem książki „Schronienia. Biwaki improwizowane noclegi” Bartkiem Guentzlem. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Pascal.

Bartek Guentzel jest brodniczaninem, przyrodniczym samoukiem. Skończył Szkołę trenerów edukacji przyrodniczej. Prowadzi i jest autorem oraz współautorem wielu projektów edukacyjnych takich jak: Wyprawy Małych Traperów, Zielony Krąg, Ściółka Niedzielna Kurs Edukacji i Animacji Przyrodniczej, Recyklersi, Dzikie Baby, czy Ekspedycja Rodzinna, które spaja pod szyldem Droga do Lasu.

W książce opisuje swoje doświadczenia w budowie schronienia w plenerze z wykorzystaniem prostych narzędzi. Udziela wskazówek i porad dotyczących biwakowania, wyboru sprzętu oraz jak się zachować w świecie przyrody. To tylko część z zagadnień, które znajdziecie w jego publikacji.

Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30, na Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny. Wstęp wolny.

 

28 czerwca 2022 odbyło się niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie z malarką Marią Samborską , pod hasłem: "Anna Wazówna I jej najnowszy wizerunek ". Pani Maria Samborska zdradziła kulisy i proces tworzenia obrazu przedstawiającego Annę Wazówną. Spotkaniu towarzyszyła dyskusja o różnych wizerunkach Anny Wazówny i historii losów obrazów z jej podobizną. 

2 czerwca w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny o godz. 17.30 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy odbyło się spotkanie autorskie z Piotrem Grążawskim promujące książkę „Brodnica od marca do 8 września 1939”.

W ramach Tygodnia Bibliotek 11 maja w środę gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy była niezwykle popularna pisarka dla dzieci i młodzieży - Agnieszka Frączek. Autorka licznych publikacji dla dzieci wykłada na Uniwersytecie Warszawskim wiedzę o języku oraz jest Ambasadorem Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Szanowni czytelnicy! 

W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19, najbliższa impreza tj. "Przeszłość pogranicza" zostaje przełożona na inny termin. 

Narodowe Czytanie 2019

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy po raz kolejny włączyła się do akcji Narodowe Czytanie, która jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Przedstawiamy Państwu fotorelację ze spotkania z Vincentem V. Severskim.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania z Państwem Aleksandrą i Mieczysławem Babalskimi.