Drodzy Czytelnicy!

Jest nam miło poinformować, że możecie znów odwiedzać Filię nr 3 przy ulicy Wiejskiej 9. Filia jest otwarta w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 14:00-16:00. Zapraszamy!


Szanowni Czytelnicy!

 

Z powodu prac remontowych w dniu 16.09.2020 (środa) Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy będzie zamknięta. Przepraszamy!

Drodzy Czytelnicy❗️Pragniemy poinformować, że nasza biblioteka będzie uczestniczyć w kolejnej odsłonie projektu „Mała Książka - Wielki Człowiek” 🥰 Tegoroczna edycja startuje we wrześniu 2020 roku.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy w ramach projektu "Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2019" może udostępnić czytelnikom biblioteki posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności z tytułu wzroku urządzenie o nazwie CZYTAK 4, na które będą nagrywane książki mówione z listy udostępnionej przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix".
Lista dostępnych tytułów:

Katalog według autora: https://bit.ly/2CDxHnW
Katalog według tytułu: https://bit.ly/390LSQ0
Katalog według sygnatury: https://bit.ly/2DEYJvH

Wszelkich informacji na temat wypożyczenia urządzenia udziela pracownik Wypożyczalni dla dorosłych, Małgorzata Chojnacka.

tel. 56 6498562

e- mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie jeden egzemplarz odtwarzacza cyfrowych książek mówionych – Czytak 4. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące, jest także przyjazne dla osób starszych. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą i dobrą jakością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia nasza placówka będzie mogła wypożyczać urządzenia osobom niepełnosprawnym. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

 

Informacje o projekcie: 
Nagranie i bezpłatne rozpowszechnianie cyfrowych książek mówionych dla osób z dysfunkcją wzroku.

Z dniem 7 maja otwieramy bibliotekę dla Czytelników w nieco zmienionej formie niż to było dotychczas.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności bibliotek.

Biblioteki pozostają zamknięte dla Czytelników do odwołania!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie klubu 26 lutego br. (środa) o godz. 13.00 do biblioteki, ul.Zamkowa 1.

Zapraszamy na spotkanie z Ewą Konke-Bacułą, pisarką i malarką, która na swoim koncie ma ponad 50 wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz kilka wygranych i wyróżnionych konkursów w kraju i za granicą. Tak w poezji, jak i w plastyce.
Jest członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego "Pojezierze" w Olsztynie oraz Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie. Należy także do Polish American Poets Academy.

Spotkanie zaplanowano na czwartek 20 lutego o godz. 17.00 w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny.

Prezentujemy Państwu listę pięciu najbardziej popularnych książek w styczniu w naszej bibliotece wśród czytelników, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dorosłych.

"O miłości i nie tylko" pod tym hasłem odbędzie się spotkanie klubu poetyckiego "Wazówną czerpane" . Spotkanie zostało przełożone z 11 lutego na 5 maca o godzinie 17.00 w Bibliotece, ul.Zamkowa 1.