Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji najmłodsi czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy spędzali wolny czas na zajęciach przygotowanych przez pracowników miejskiej książnicy.

I edycja konkursu dla czytelników bibliotek w woj. kujawsko-pomorskim „Z jakim Pisarzem lub Pisarką wyruszylibyście w trasę i dlaczego?”

Prezentujemy Państwu listę pięciu najbardziej popularnych książek w czerwcu w naszej bibliotece wśród czytelników, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dorosłych.

Minął pierwszy tydzień wakacji w bibliotece wobec tego czas na podsumowanie.

Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza wszystkich pełnoletnich twórców regionu kujawsko-pomorskiego do wzięcia udziału w Konkursie Literackim „Nowa legenda toruńska”.

Konkurs Bajkowy dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Smerfuś".

Od najbliższego poniedziałku zapraszamy naszych najmłodszych czytelników do spędzenia z nami dwóch pierwszych tygodni wakacji. O ile pogoda nie zepsuje nam planów zajęcia będziemy prowadzić na terenach zielonych przy Pałacu Anny Wazówny.

Czytanie na ekranie pt. "Chwila na wiersz"
Jan Sztaudynger, dnia 05.06.2019r.

W dniu 11.06.2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie czytelnictwa dla dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2018/2019. Przyjaciele książki otrzymali, dyplom, nagrodę książkową, medal dla najlepszego czytelnika oraz kartę biblioteczną.

Przedstawiamy Państwu fotorelację ze spotkania z Vincentem V. Severskim.