A A A

Mariusz Kaniecki urodził się w 1990 roku w Toruniu. Ukończył I LO w Brodnicy oraz studia na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK gdzie obecnie pracuje.

Jedną z jego pasji jest malarstwo, a ulubioną techniką akwarela.

Prezentowane krajobrazy Beskidu Niskiego zostały namalowane na podstawie własnych zdjęć, wykonanych w czasie wakacji 2013 roku. Zarówno prace, jak i ich autor, wymagały czasu, aby dojrzeć do zaprezentowania ich publicznie.

Beskid Niski urzeka nie tylko swoją dzikością, ale również historią, którą opowiadają cmentarze pełne bizantyjskich krzyży, opuszczone wsie i malownicze cerkwie. Region ten stanowi dziś mieszankę narodowości, które po wojnie musiały wyrzec się swych wschodnich korzeni.

Jedna z wypraw na południowy wschód Polski zaowocowała dołączeniem autora do Stowarzyszenia Lapidaria Zapomniane Cmentarze Pomorza i Kujaw.

Zapraszamy do naszej biblioteki na promocję tomiku aforyzmów pt. "Pchełki" autorstwa Mirosława. R. Kanieckiego.
Książeczka ukazała się nakładem pelplińskiego wydawnictwa Bernardinum.
Mirosław R. Kaniecki jest brodniczaninem. Jako twórca aforyzmów debiutował na łamach „Karuzeli” w 1978 roku. Kilkakrotnie uczestniczył w ogólnopolskich konkursach im. Stanisława Jerzego Leca organizowanych
przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu. W VIII edycji tego konkursu zdobył drugą nagrodę. Swoje utwory publikuje również na łamach Ziemi Michałowskiej.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na ART – FERIE W BIBLIOTECE.

Zajęcia odbywać się będą w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny, w godz. 11.00-13.00.

Plan zajęć: (kliknij w grafikę)

Miejskie Czasopismo Społeczno - Kulturalne wydawane przez MiPBP w Brodnicy czeka na Was w naszych placówkach oraz punktach handlowych miasta. W numerze m.in. przepisy świąteczne, z archiwum Ziemi Michałowskiej oraz szereg informacji miejskich.

Uprzejmie informujemy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy, ul. Zamkowa 1 oraz filie biblioteczne w dniach 24 grudnia 2021 r. oraz 3 stycznia 2022 r. będą NIECZYNNE.

W Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Brodnicy dostępna jest cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism naukowych ACADEMICA.

Darmowa wypożyczalnia Academica zastępuje tradycyjną wypożyczalnię międzybiblioteczną i umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. Użytkownicy 3653 bibliotek w całym kraju mają możliwość dostępu do ponad 3 milionów publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. Z systemu korzystają m.in. duże biblioteki uniwersyteckie oraz biblioteki gminne i szkolne z oddalonych od ośrodków akademickich miejscowości, które dzięki Academice dają studentom i uczniom dostęp do literatury naukowej i popularnonaukowej (książek i artykułów z czasopism) potrzebnej w procesie kształcenia oraz przygotowywaniu prac licencjackich i magisterskich. System pozwala użytkownikom na przeszukiwanie zasobów, rezerwację obiektów, wyświetlanie publikacji i tworzenie notatek do obiektów.

Od 13 grudnia w bibliotecznej galerii "12 sztalug" oglądać można wystawę reprodukcji obrazów ze zbiorów Andrzeja Piaska.

Dokonany przez kolekcjonera wybór opatrzony został komentarzem w formie poetyckiej. Na specjalnie wydrukowanych planszach można obejrzeć wydrukowane obrazy takich mistrzów jak: Andrea del Sarto, Johanna Antona de Petersa, Marie Philips Webera, Josefa Thoma, Ferdinanda Kellera, Augusta Webera, Thomasa Barkera i innych malarzy. Wystawa będzie czynna do końca stycznia przyszłego roku.

Andrzej Piasek pochodzi z Krakowa. Przez lata związany był z Tarnowem, Krynicą Zdrojem i Zakopanem.  Przez prawie 50 lat zarządzał Funduszem Wczasów Pracowniczych w rejonie południowo-wschodniej Polski. Był też założycielem i wieloletnim prezesem Krynickiego Towarzystwa Kultury im. Jana Kiepury. Jest kolekcjonerem dzieł sztuki i miłośnikiem poezji. Sam zajmuje się także pisaniem wierszy i jest prezesem Stowarzyszenia Poetów Ziemi Brodnickiej

Uprzejmie informujemy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brodnicy będzie niedostępna dla czytelników w dniu 25 września. Zapraszamy od godziny 13:00 na Piknik Niepodległościowy, który odbędzie się na Przedzamczu.

Zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Literackie (i nie tylko) wędrówki po
Brodnicy”.
Gra odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. w godz. 14:00-17:00 podczas
„Pikniku niepodległościowego” na Przedzamczu.

Szanowni czytelnicy!

Informujemy, że w lipcu i sierpniu

biblioteka w soboty będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.