Zapraszamy na spotkanie klubu poetyckiego "Wazówną czerpane"...

„Podróż mojego życia do Stanów Zjednoczonych” - taki tytuł nosi prelekcja Wojciecha Kupczyka, brodniczanina, nauczyciela, propagatora sportu, a także zapalonego podróżnika.
Jego podróż po Stanach Zjednoczonych trwała 45 dni, udał się w nią z dwójką swoich przyjaciół.

W czwartek 14 listopada zapraszamy na spotkanie autorskie i IX Brodnickie Warsztaty Literackie z udziałem Jakuba Ćwieka.

UWAGA!

W sobotę 2 listopada biblioteka będzie NIECZYNNA. Za utrudnienia przepraszamy.

Prezentujemy Państwu listę pięciu najbardziej popularnych książek we wrześniu w naszej bibliotece wśród czytelników, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dorosłych.

Zapraszamy do galerii zdjęć z piątkowej akcji Noc Bibliotek 2019. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Zapraszamy na spotkanie z Marietą Marecką - prowadzącą program na kanale Kuchnia+ "ABC Gotowania" oraz " 365 Obiadów Mariety Mareckiej", autorką książki "ABC Gotowania".

Przygotowujemy się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Z tego powodu zmianie ulegają godziny naszej pracy. W piątek 4 października Filia nr 2 (ul. Łyskowskiego) i Filia nr 4 (ul. Sudecka) pracują w godz. od 14 do 17. W sobotę 5 października nasza główna siedziba przy ul. Zamkowej oraz Filia nr 1 (ul. Wyspiańskiego) będą nieczynne.

Miejska i Powiatowa Biblioteka publiczna w Brodnicy kolejny raz włącza się do akcji Noc Bibliotek. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na spotkanie z brodniczanką Martą Boraczyńską, autorką "Rudy, Agata i ja" - książki o pięknej przyjaźni, dorastaniu, konfrontacji świata dorosłych i nastolatków. Książki, w której bohaterowie stawiają czoła wielu problemom, a z każdej sytuacji wychodzą obronną ręką. Wszystko za sprawą cudownej mocy przyjaźni!

Po długiej wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie klubu poetyckiego "Wazówną czerpane".