A A A

Przejęcie

Autor: Wojciech Chmielarz

Kryminał Wojciecha Chmielarza jest dobrze napisany (tak jak poprzednie) i skonstruowany. Wartka akcja wciąga, nie ma czasu na nudę, tempo wzrasta na każdej stronie tak, że nie chce się odłożyć książki. A zaczęło się tak niewinnie. Grupa Polaków wyjeżdża do Kolumbii żeby wziąć udział w reklamie Coca – Coli. Co ich czeka na miejscu? Raj, kolorowe drinki, beztroska, a może nie wrócą już tacy sami?
Komisarz Mortka zostaje wezwany a urlopu żeby rozwikłać pewną zagadkę tajemniczego wisielca z mostu Gdańskiego. Niby normalna sprawa, ale tajemniczy denat trzyma w dłoni orzeszek ziemny. Czy to podpis zabójcy? Co oznacza? Nad tym skupia się komisarz, a w międzyczasie zastanawia się nad sensem życia, nad swoim niepoukładanym życiem rodzinnym. O co właściwie chodzi w tym wszystkim.
Wartka akcja z charakterystycznym i mocnym bohaterem przykuwającym uwagę Jakubem Mortką. To jest to. Dobra kolejna powieść autora młodego pokolenia.
Klubowicze również byli zdania, że książkę warto przeczytać.

Wojciech Chmielarz – urodził się w 1984 roku, dziennikarz, pisarz. Publikował w „Pulsie Biznesu”, „Nowej Fantastyce”, „Pressie” i „Polityce”. Redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Autor powieści kryminalnych z komisarzem Jakubem Mortką („Przejęcie” to trzecia powieść z cyklu), „Królowa głodu” (2014 r.), „Wampir” (2015 r.), „Osiedle marzeń” (2016 r.). W 2013 r. i w 2014 r. został nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru, w 2015 r. został jej laureatem za powieść „Przejęcie”.