Przez dwa pierwsze tygodnie wakacji najmłodsi czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy spędzali wolny czas na zajęciach przygotowanych przez pracowników miejskiej książnicy.

Zajęcia były adresowane do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu Brodnicy, jeśli tylko pozwalała na to pogoda prowadzone one były na terenach zielonych wokół Pałacu Anny Wazówny.

Drugi tydzień wakacji w bibliotece rozpoczął się na sportowo, była gra w piłkę nożną, piłkę siatkową. Nie lada gratką okazała się „Zośka”. Dzieci nie znały tej popularnej w czasach swoich rodziców gry. Furorę zrobiła także gra w kapsle po specjalnym torze. W czasie wakacji z najmłodszymi czytelnikami zajęcia poprowadzili także wychowawcy z Ochotniczego Hufca Pracy w Brodnicy na których mówiono o bezpieczeństwie w czasie wakacji.

W czasie zajęć w bibliotece każde dziecko miało zapewniony drobny poczęstunek. Na ich zakończenie wręczono upominki. Zajęcia wakacyjne dla swoich czytelników na przełomie czerwca i lipca prowadziły również filie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brodnicy.