Jutro będzie lepiej

Autor: Mariusz Maślanka

Jutro będzie lepiej to tytuł najnowszej powieści Mariusza Maślanki, autora bestsellerowego „Bidula”. Powieść nawiązuje do wcześniejszych losów bohatera Borysa Mleczko.
Główny bohater opisuje świat, wydarzenia widziane z perspektywy 10-letniego chłopca. Mieszka we wsi Czarny Las razem z rodzicami, babcią, wujkiem, trzema braćmi i jedną siostrą. Sytuacja typowa jak w wielu polskich rodzinach: mama nie pracuje, tata zatrudniony w państwowych zakładach, a jego jedyną rozrywką jest picie alkoholu. Nic więc dziwnego, że szuka autorytetów u babci i wujka Edwarda. Jednak los obchodzi się z nim okrutnie, po kolei traci swoich bliskich. Jedyną ucieczką jest rysowanie, to jego magiczny i bezproblemowy świat.
Książka smutna i przejmująca. Tytuł powieści daje dużo do myślenia: czy jutro będzie lepiej ? Borys codziennie wierzy, że tak, mimo tych krzywd, które codziennie go spotykają, niesprawiedliwości, wciąż wierzy, że tak będzie lepiej.
 
Mariusz Maślanka – urodził się w 1975 roku. Mieszka w Kielcach. Autor zadebiutował w 2004 roku książką „Bidul”. Kolejne jego książki to: „Kroki”, zbiór opowiadań wydany w 2006 r., powieści: „Na imię mam Jestem”, która ukazała się w 2007 r. oraz „Jutro będzie lepiej” z 2008 r.