Zbyt piękna dziewczyna

Autor: Jan Seghers (Matthias Altenburg)

Powieść zaczyna się od tajemniczego wypadku, w którym ginie 4-sobowa rodzina Geissler, ale na miejscu katastrofy znaleziono 3 ciała… Co się stało z czwartym ciałem? Jakiś czas później poznajemy młodą i niezwykle piękną dziewczynę znikąd, Manon, która zamieszkuje u wdowy Fouchard. Kim jest i skąd się wzięła tajemnicza piękność?
Tym czasem we Frankfurcie w Lasku Miejskim zostaje znalezione ciało młodego mężczyzny. Komisarz Robert Marthaler zostaje odwołany z urlopu i zajmuje się tą sprawą. Za kilka dni ponownie zostaje odnalezione ciało młodego mężczyzny, tym razem w hotelu. Poszukiwania są bezowocne dopóki w śledztwie nie przewija się postać młodej i niezwykle pięknej młodej kobiety. Wtedy następuje przełom w śledztwie. Jakie były przyczyny i kto zasztyletował 3 mężczyzn? Zbyt mało danych, zbyt wiele niejasności. Czy była to zemsta handlarzy narkotyków? Na te i inne pytania próbuje odpowiedzieć komisarz Marthaler.
 
Jan Seghers (Matthias Altenburg) - urodził się w 1958 roku w Fuldzie. Jest pisarzem, dziennikarzem, krytykiem i eseistą. Pod pseudonimem pisze powieści kryminalne. Autor książek: „Panna młoda w śniegu”, „Partytury śmierci” i „Zbyt pięknej dziewczyny”. W 1998 roku został uhonorowany Marburger Literaturpreis, w 2008 roku otrzymał Offenbacher Literaturpreis oraz Burgdorfer Krimipreis. Mieszka we Frankfurcie nad Menem.