Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Co roku, Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa oraz propaguje codzienne czytanie dzieciom minimum 20 minut dziennie.
Nasze zaproszenie w tegorocznej akcji przyjęli m.in. Mateusz Stachowiak - lekarz weterynarii, Agnieszka Łukaszewska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, Tomasz Ćwikliński - Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrowie, Marcin Suchoparski - ratownik medyczny oraz Brygida Bartkowska - radna Rady Miasta Brodnicy.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy poznawały tajniki zawodów gości oraz mogły sprawdzić się w zadaniach praktycznych, które przygotowali nasi goście. Były hełmy, butle tlenowe, fantom do nauki masażu serca oraz bandaże.
Zapraszam wszystkie dzieci do brodnickiej biblioteki nie tylko z okazji organizowanych akcji, ale także na co dzień. Serdecznie zapraszamy.