W sobotę, 9 czerwca 2018 roku, od 18:00 do 23.00 trwał "Wieczór z Dynastią Wazów". Impreza odbyła się w ramach Nocy Bibliotek. Było to wielkie święto promujące czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Wszystko w ramach Ogólnopolskiej Akcji pod hasłem „RzeczpospoCzyta”.

W naszym mieście ten wieczór obfitował w moc atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pałac zamienił się w sale z historycznymi prezentacjami związanymi z Dynastią Wazów, z okazji Roku Anny Wazówny. Znalazło się coś dla miłośników krzyżówek i łamigłówek przygotowanych przez Pana Henryka Kołodziejskiego Prezesa Brodnickiego Klubu Szaradzistów "Jolka". Dzieci natomiast chętnie uczestniczyły w zajęciach z liternictwa, malarstwa czy układania puzzli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także opowieści o duchach w pałacu, te z nutką grozy. Nie zabrakło warsztatów zielarskich poprowadzonych przez znawczynię i miłośniczkę wszelkich aspektów przyrody – Annę Marię Bielicką, która przyjechała do nas z Ostrowitego (Gmina Biskupiec). Po tych wyczerpujących zajęciach twórczych nastąpiła chwila wytchnienia przy ziołowo-miętowej herbatce i słodkim poczęstunku przygotowanym przez bibliotekarki. W trakcie wieczoru była możliwość wypożyczania książek oraz zwiedzania Sali Pamięci Anny Wazówny. Wieczorne spotkanie w bibliotece przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z hasłem tegorocznej akcji „RzeczpospoCzyta”.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszego miasta i okolic uznali tę noc za godną zapamiętania i będą kojarzyć naszą bibliotekę z edukacją, zabawą i miłą atmosferą. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami czas i liczymy, że w przyszłym roku z naszego zaproszenia skorzysta jeszcze więcej gości.